VII Międzynarodowy Turniej Taekwon-do
Master Mazovia Cup 2013 - Podsumowanie
W dniu 1 grudnia 2013r. w hali MOSiR w Ciechanowie odbyła się VII edycja Międzynarodowego Turnieju Masters Mazovia Cup. Zawody rozegrano pod honorowym patronatem Pana Waldemara Wardzińskiego, Prezydenta Miasta Ciechanów.
Gospodarzem imprezy był klub LKS Matsogi Ciechanów oraz MOSiR Ciechanów.
Turniej został zorganizowany przy pomocy Urzędu Miasta w Ciechanowie, Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie oraz Firmy SKAN Przasnysz.
Tegoroczna edycja Masters Mazovia Cup 2013 zgromadził na starcie 205 zawodników z 30 klubów polskich oraz z Białorusi, Gruzji i Rosji.( w roku 2012 startowało 155 zawodników z 23 klubów w tym z Białorusi, Gruzji i Ukrainy, a w roku 2011 było 108 z 16 klubów w tym 1 klubu ze Słowacji i 15 klubów z Polski).
W tegorocznej edycji zawody rozgrywane były w konkurencji układów i walk indywidualnych w kategoriach seniorów stopni mistrzowskich, seniorów stopni uczniowskich i juniorów stopni uczniowskich i mistrzowskich. Rozegrano również konkurencje drużynowych walk w kategorii wiekowej seniorów i juniorów.
Podczas zawodów uroczystego otwarcia dokonał Pan Tadeusz Łoboda- Prezes Polskiego Związku Taekwon-do oraz Europejskiej Federacji Taekwon-do.
W klasyfikacji generalnej klubów zwyciężyły: 1. LKS Matsogi Ciechanów 4zł(1), 5 sr, 8 br2. Dragon Janów 4 zł(1), 2 sr, 12 br(1) 3. GKT Gdańsk 3 zł, 6 sr, 4 br 4. LSKT Lublin 3 zł, 1 sr, 2 br 5. Victoria Działoszyn 3 zł, 0 sr, 5 br |
Wszyscy zwycięzcy konkurencji otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz medale. Natomiast trenerzy i sędziowie pamiątkowe statuetki i medale.
Wyniki zawodników LKS Matsogi Ciechanów:
SENIORZY
Złote medale:
- Paweł Szwejkowski -układy formalne IV dan
- Piotr Szwejkowski -układy formalne III Dan
- Karol Nalewajk -układy formalne 1 kup-I Dan
Srebrne medale:
- Michał Rząsiński –układy II dan
- Karol Nalewajk -walki do 70 kg grupa 1 kup-IV Dan
- Karol Kraszewski – układy formalne kolorowe pasy 6-2 kup
Brązowe medale:
- Piotr Szwejkowski -walki do 70 kg czarne pasy
- Łączykowska Paulina – układy formalne kolorowe pasy 6-2 kup
- Karol Kraszewski -walki do 78 kg kolorowe pasy 6-2 kup
- Paulina Łączykowska – walki do 75 kg
Najlepszy zawodnik: Nalewajk Karol
JUNIORZY
Złote medale:
- Karol Głowacki -walki do 62 kg kolorowe pasy 6-2 kup
- Damian Kowalczyk -układy formalne kolorowe pasy 6-2 kup
Srebrne medale:
- Kinga Sadkowska – walki do 50 kg kolorowe pasy 6-2 kup
- Damian Kowalczyk -walki do 68 kg kolorowe pasy 6-2 kup
Brązowe medale:
- Olga Olsztyn – układy formalne kolorowe pasy 6-2 kup
- Karol Głowacki -układy formalne kolorowe pasy 6-2 kup
- Wiktor Nalewajk – walki do 50 kg kolorowe pasy 6-2 kup
- Maciej Morawski – walki do 62 kg kolorowe pasy 6-2 kup
Najlepszy zawodnik : Kowalczyk Damian