Federacje

Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do
Ciechanów 7-9.03.2014

Tradycyjnie na inaugurację nowego sezonu Taekwon-do, wszyscy zawodnicy wzięli udział w Pucharze Polski, który w tym roku odbył się w Ciechanowie. LKS Matsogi Ciechanów reprezentowało 6 zawodników w grupie seniorów: Paweł Szwejkowski (IV Dan), Piotr Szwejkowski ( IV Dan), Ilona Omiecińska( II Dan), Magdalena Kosobudzka,( III dan), Karol Kraszewski (3 kup) i Karol Nalewajk( 2 kup) oraz 5 zawodników w grupie juniorów: Wiktor Nalewajk (2 kup), Tomasz Jabłonowski (2 kup), Maciej Morawski (2 kup) Kowalczyk Damian (2 kup) oraz Głowacki Karolo (2 kup).

Największym wydarzeniem Turnieju było kolejne starcie dwóch najlepszych zawodniczek taekwon-do w wadze do 62 kg. Ilona Omiecińska po emocjonującej walce, pokonała trzykrotną Mistrzyni Świata  Joannę Paprocką tym samym zajmując I miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również klubowi koledzy Ilony, zdobywcy złotych medali: Paweł Szwejkowski, w walkach do 63 kg i Piotr Szwejkowski -układy formalne IV dan.

Ciechanowski klub Taekwon-do Matsogi zajął bardzo wysokie II miejsce w klasyfikacji generalnej seniorów klubów w Polsce.

Juniorzy pomimo dobrego startu  niestety nie zdobyli, żadnego medalu, plasując się często bardzo blisko podium.