Federacje

Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF 2014 – Riccione, Włochy

W dniach 24- 27 kwietnia 2014 odbyły się XXIX Seniorów i XX Juniorów Mistrzostwa Europy Taekwon-Do ITF.  W Mistrzostwach wzięło udział 560 zawodników reprezentujących łącznie 30 państw.

Polska zdeklasowała inne państwa zdobywając aż 51 medali w tym aż 22 złotych, 18 srebrnych oraz 11 brązowych wygrywając tym samym w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Starego Kontynentu. W 56 osobowym składzie Reprezentacji Polski znalazło się pięcioro zawodników z ciechanowskiego klubu Taekwon-do ITF LKS MATSOGI Ciechanów: Ilona Omiecińska, Magdalena Kosobudzka, Piotr i Paweł Szwejkowscy oraz Andrzej Reduch.

Nasi zawodnicy mieli spory udział w pięknym sukcesie Polski, zdobywając indywidualnie 3 srebrne medale oraz 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy wraz z drużynami. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Ilona Omiecińska, która po bardzo dobrym pojedynku oraz dość kontrowersyjnym werdykcie sędziów  uległa dopiero po dogrywce swojej utytułowanej koleżance z Kadry Polski Joannie Paprockiej. Ilona po drodze do finału walk 62 kg pokonała kolejno Sarę Dominici(Włochy), Wiktorię Bolschikinę(Rosja) oraz w półfinale Riekę Hagele(Niemcy). Sukcesy indywidualne odnieśli również Andrzej Reduch i Paweł Szwejkowski, którzy bardzo dobrze spisali się w konkurencji układów formalnych zdobywając srebrne medale. Andrzej Reduch w układach III Dan po drodze do srebra pokonał kolejno Cicci(Włochy), Hellasalo(Finlandia), Morozan(Mołdawia) oraz w półfinale Kudashova(Rosja), w finale nieznacznie przegrał z aktualnym Mistrzem Świata Wladimirem Kimem z Rosji. Natomiast Paweł Szwejkowski w prestiżowej konkurencji  układów IV dan pokonał kolejno Postu(Mołdawia), Mathiassena(Norwegia) i w półfinale Ryana(Irlandia), w finale uległ reprezentantowi Francji Lylianowi Doulay. Paweł bardzo dobrze walczył również w konkurencji walk do 63 kg gdzie po pokonaniu Tolstogana z Mołdawii w drugiej walce uległ po emocjonującym pojedynku Redzo Liuticovii ze Słowenii zajmując miejsce V-VIII. Piotr Szwejkowski w swojej koronnej konkurencji układów IV Dan niestety w drugim pojedynku przegrał z Leonovem z Rosji i pożegnał się z turniejem. Bardzo dobrze zaprezentowała się również w walkach drużynowych Magdalena Kosobudzka, która podobnie jak Ilona wygrała wszystkie swoje pojedynki walnie przyczyniając się do zdobycia złotego medalu przez kobiecą drużynę w walkach.