Federacje

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF
Nowa Ruda-Słupiec 16-18.05.2014

Wspaniały sukces odnieśli młodzi zawodnicy Matsogi Ciechanów podczas  XXI Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych(14-16 lat), które odbyły się w miniony weekend. Trzynasto osobowa drużyna Matsogi zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski i czwarte w klasyfikacji punktowej z dorobkiem 47 punktów. Nowa Ruda-Słupiec okazała się wyjątkowo gościnna dla trójki naszych zawodników, którzy zdobyli złote medale i nawiązali do pięknych sukcesów swoich starszych kolegów sprzed 8 lat, kiedy swoje kariery rozpoczynali Ilona Omiecińska, Piotr Pełka czy Magdalena Kosobudzka. Na szczególną uwagę zasługuje fakt zdobycia po raz drugi z rzędu złotego medalu przez Kingę Sadkowską, która rok temu wywalczyła złoto w walkach do 42 kg, a w tym roku powtórzyła sukces, tylko w wyższej kategorii wagowej do 46 kg. Bezkonkurencyjny w walkach do 46 kg okazał się Wiktor Nalewajk, a Kacper Ząbczyk okazał się najlepszy w technikach specjalnych, zostawiając w pokonanym polu 37 zawodników.  Również  w walkach do 64 kg. Kacper spisał się bardzo dobrze zdobywając brązowy medal. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze Karol Głowacki, który „otarł” się o medal w wadze do 70 kg.