Federacje

Międzynarodowy Turniej Taekwon-Do ITF – Latvia Cup 2016, Ryga 20.02.2016

Rewelacyjnie spisała się 33 osobowa ekipa klubu znad Łydyni w Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do ITF na Łotwie zajmując I miejsce w klasyfikacji generalnej dzięki zdobyciu  w sumie 65 medali w tym 20 złotych, 23 srebrnych oraz 22 brązowych.

Bardzo dobre  przygotowanie do rozpoczynającego się sezonu zaprezentowali na łotewskich matach  najlepsi zawodnicy LKS Matsogi Ciechanów. Zarówno Ilona Omiecińska( Mistrzyni Świata) w walkach do 62 kg jak i Andrzej Reduch(Mistrz Europy)w układach III dan pokazali się z bardzo dobrej strony i pewnie pokonali swoich przeciwników Ilona Łotyszkę Popową, a Andrzej pokonał świetnego Włocha z Sardynii Oriolaniego. Dobrze zaprezentowała się również Magdalena Kosobudzka, wygrywając pewnie swoje pojedynki i zdobywając złoty medal w walkach do 56 kg. Odkryciem zawodów była jednak Zuzanna Ząbczyk, która została najlepszą zawodniczką Turnieju zdobywając 3 złote medale. Odnosząc pewnie  zwycięstwa w walkach do 55 kg między innymi nad dwoma rywalkami z Reprezentacji Rosji Svetlane Sokolową i Astashkiną Valentiną udowadniając, że stać ją w tym roku na walki o najwyższe tytuły w Polsce. To bardzo cenne zwycięstwa, gdyż zawodniczki z Rosji to zawsze wymagające przeciwniczki. Z bardzo dobrej strony pokazał się również  brat Zuzi, Kacper  Ząbczyk w wadze do 68 kg pokonał pewnie swoich rywali zdobywając złoty medal, a walka finałowa z reprezentantem Łotwy Denissem Dzenissem należała do najbardziej emocjonujących pojedynków tych zawodów. Dobrze zaprezentował się również Maciej Morawski w wadze 63 kg, który po wygraniu eliminacji w finale po bardzo zaciętym pojedynku przegrał nieznacznie z Evgenijsem Ivanovsem z Łotwy.

W młodszych kategoriach wiekowych na wyróżnienie zasługują Maksym Grzelak i Oskar Lewandowski, którzy zostali najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach i zdobyli zaszczytny tytuł „ Absolutny Champion”. Ciechanowski klub Taekwon-do  Matsogi  zwyciężył w klasyfikacji generalnej klubów wyprzedzając kluby Viktorija-T z Łotwy oraz BPAT z Białorusi. Już niebawem w dniach 11-13 marca najlepsi zawodnicy będą walczyć w Polsce o kwalifikacje do Reprezentacji podczas Pucharu Polski w Gliwicach.

Seniorzy

Ilona Omiecińska: I m-ce – walki 62 kg, II m-ce – układy II dan, I m-ce – techniki specjalne

Magdalena Kosobudzka: I –walki 56 kg, III - układy III dan, II -  techniki spec.

Paulina Łączykowska: I – walki 75 kg, II – układy pasy czerwone,

Andrzej Reduch: I – układy III dan,

Maciej Morawski: II - walki 63 kg, II - układy I dan,

Kamil Czajkowski: III – układy pasy czerwone, III – walki 57 kg,

Juniorzy

Zuzanna Ząbczyk: I – układy pasy czerwone, I – walki 55 kg, I -  techniki specjalne,

Anna Szpadzik: I – układy pasy niebieskie, II – walki 45 kg,

Karolina Martynowycz: III – układy pasy zielone, III – walki 45 kg,

Natalia Kania: III – układy pasy żółte, II walki – 50 kg, II – techniki specjalne,

Kacper Zabczyk: III – układy pasy czerwone, I – walki 68 kg, II – techniki specjalne,

Milena Krzykowska: II – układy żółte pasy, III – walki +55 kg,

Maksym Grzelak: I – układy zielone pasy, I techniki spec, II testy sprawnościowe

Jakub Łyszkowski: I – układy żółte pasy, III- walki 32 kg,

Patryk Załęski: II – testy sprawności

Szymon Bruliński: II – techniki specjalne

Dzieci: 8-9 lat

Alicja Reduch: III – układy białe pasy, II – walki 35 kg, I – techniki spec.

Oskar Lewandowski: I – walki 32 kg, I – techniki spec. II – testy sprawności

W Turnieju wystartowało 200 zawodników  reprezentujących łącznie 6 państw: Białoruś, Łotwę, Polskę, Rosję, Uzbekistan oraz Włochy.