Federacje

XXX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-Do ITF  –

Ciechanów 26-28.05.2017

Dwa złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal wywalczyli zawodnicy Matsogi Ciechanów podczas  XXX Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF.

Pod patronatem pana Krzysztofa Kosińskiego Prezydenta Miasta Ciechanów oraz pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, w dniach 26-28 maja 2017 w Ciechanowie odbyły się jubileuszowe XXX Mistrzostwa Polski Taekwon-Do Seniorów oraz została dokończona konkurencja testów siły dla grupy wiekowej juniorów. Podobnie jak w latach ubiegłych, również tegoroczne Mistrzostwa Polski okazały się bardzo udane dla ciechanowskiego klubu, którego zawodnicy zdobyli w sumie 5 medali, co pozwoliło na zajęcie wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej klubów.

Podczas uroczystego otwarcia pan Tadeusz Łoboda – prezydent Europejskiej Federacji Taekwon-Do podkreślił wyjątkowe zasługi dla rozwoju współzawodnictwa Michała Korzybskiego, który regularnie podejmuje trud organizacji zawodów różnej rangi w Ciechanowie z pomocą zawodników klubu oraz przy udziale władz samorządowych i miejscowych organizacji sportowych. Przypomniał, że prezes Matsogi Ciechanów na stałe wprowadził do kalendarza imprez Mazovia Masters Cup, które w roku 2017 będzie miało swoją 11 edycję, Dodatkowo włączył Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych, które będą rozegrane już po raz 4. Mazovia Masters Cup dorocznie gromadzi ponad dwustu zawodników z kilkunastu Państw.

Wyniki zawodników LKS Matsogi Ciechanów:

Złote medale

• Szwejkowski Paweł– układy formalne IV-VI Dan,
  • Czachowska (Omiecińska) Ilona – testy siły kobiet,

Srebrne medale

• Reduch Andrzej – układy formalne III Dan,
  • Drużyna Mężczyzn – drużynowe układy formalne ( Szwejkowski Paweł, Reduch Andrzej, Morawski Maciej, Sadkowski Mateusz, Łukasiak Przemysław, Korzybski Kornel)

Brązowe medale

• Omiecińska Ilona – układy formalne III dan

W Mistrzostwach wystartowała również drużyna kobiet w składzie: Ilona Omiecińska, Magdalena Kosobudzka, Zuzanna Ząbczyk, Kinga Sadkowska oraz Ania Szpadzik, która zajęła VI miejsce w walkach oraz układach. Bliska zdobycia medalu w walkach była odmłodzona drużyna męska( Paweł Szwejkowski, Mateusz Sadkowski, Kacper Ząbczyk, Maciej Morawski oraz Przemysław Łukasiak) , która po pokonaniu faworyzowanej Legnicy, w walce o strefę medalową nieznacznie uległa silnej drużynie Lotosu Jabłonna. W testach siły juniorek niespodziankę sprawiła Zuzanna Ząbczyk zdobywając brązowy medal.

W XXX Mistrzostwach Polski Taekwon-Do udział wzięło 178 zawodników z 37 klubów z całej Polski. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.