Federacje

Puchar Polski  Taekwon-Do ITF
–Mykanów 02-04.03.2018

Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy z ciechanowskiego  klubu Taekwon-do  LKS Matsogi Ciechanów podczas turnieju inaugurującego sezon krajowy w najbardziej  prestiżowej federacji  Taekwon-do ITF. W Mykanowie pod Częstochową złoty medal wywalczyła w walkach do 50 kg Karolina Martynowycz, a jej koledzy z drużyny Matsogi również zdobyli kilka cennych krążków.

Na wyróżnienie oprócz Karoliny, która w dobrym stylu wygrała 2 walki i zdobyła złoty medal w walkach do 50 kg, zasługują również Daniel Prusiński oraz Łukasz Adamiak, którzy zdobyli srebrne medale w walkach. Daniel po pokonaniu 2 przeciwników w eliminacjach w finale walk do 62 kg niestety nieznacznie przegrał z Pawłem Chomiczewskim z Dąbrowy Białostockiej, natomiast Łukasz w wadze do 75 kg po wygraniu walki półfinałowej, w finale musiał uznać wyższość Arkadiusza Słomian z Wojownika Kłobuck. Pomimo porażek w walkach finałowych, to występ zarówno Daniela jak i Łukasza należy uznać za udany, a samo dotarcie do finałów Pucharu Polski to duży sukces. Dobrze zaprezentował się również młodziutki Jakub Marczak, 14 latek z Ciechanowa wygrał pierwszy pojedynek eliminacyjny w wadze do 56 kg i awansował do półfinału, gdzie niestety nie sprostał  Michałowi Toczołowskiemu z Taewo Warszawa, ostatecznie zdobywając brązowy medal. O pechu może mówić Jakub Królikowski, który w najlżejszej kategorii wagowej do 50 kg przegrał walkę w ostatniej sekundzie pojedynku.

W Pucharze startowali również bardziej doświadczeni zawodnicy z których najlepiej zaprezentował się Paweł Szwejkowski zdobywając srebrny medal w układach IV-VI dan, natomiast Kornel Korzybski po wygraniu dwóch pojedynków w układach formalnych stopni uczniowskich,  o wejście do strefy medalowej niestety przegrał z Marcinem Grabskim GKT Gdańsk i ostatecznie zajął miejsce w przedziale 5-8. Natomiast Mateusz Sadkowski odpadł już w pierwszej rundzie zarówno układów jak i walk i pożegnał się z turniejem.

W tegorocznym Pucharze Polski  wystartowało ponad 283 zawodników z 43 klubów.