Federacje

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwon-do ITF Młodzików, Nowy Dwór Mazowiecki

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taekwon-do ITF z ciechanowskiego  klubu LKS Matsogi podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do ITF Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów,  które odbyły się w hali NOSiR w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nowodworskie zawody  były jednocześnie II eliminacją  do Mistrzostw Polski Juniorów oraz Juniorów Młodszych.

W międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików( 11-13 lat) wystartowało 15 reprezentantów z Matsogi, wśród których najlepiej wypadły dziewczęta zdobywając medale w konkurencjach technicznych. W konkurencji technik specjalnych w której wystartowało aż 47 zawodniczek srebrny medal wywalczyła Maria Krupińska, a brązowy Aleksandra Nałęcz. W układach formalnych 7-6 kup brązowy medal przypadł w udziale Wiktorii Mroczek. Jedyny medal wśród chłopców wywalczył Kacper Gadomski w układach formalnych powyżej 5 kup zdobywając brązowy medal. Pozostałym naszym zawodnikom jak i większości z 83 chłopców startujących w sobotnich zawodach niestety nie udało się zdobyć medalu, ale na pewno doświadczenie jakie zdobyli już niedługo zaprocentuje.

Srebrne medale zdobyli:

• Maria Krupińska – techniki specjalne

Brązowe medale zdobyli:

• Aleksandra Nałęcz – techniki specjalne
  • Wiktoria Mroczek – układy formalne 7-6 kup
  • Kacper Gadomski – układy formalne powyżej 5 kup

Wśród Juniorów młodszych( 14-16 lat) najlepiej zaprezentował się Łukasz Adamiak, który w walce finałowej kat wagowej powyżej 70 kg pokonał po dobrym pojedynku Kamila Sobieckiego z Bartoszyckiej Szkoły Taekwon-do.

• Karolina Królikowska – techniki specjalne

Kwalifikacje do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 18-20 maja w Nowej Rudzie wywalczyli następujący zawodnicy: Karolina Królikowska, Łukasz Adamiak, Daniel Prusiński oraz Jakub Sarnowski. Zabrakło sportowego szczęścia Jakubowi Marczakowi, który w dodatkowym  decydującym o kwalifikacji do Mistrzostw Polski pojedynku w wadze 58 kg przy ogłuszającym dopingu całej drużyny Matsogi minimalnie przegrał niestety z Michałem Toczołowskim  z TAEWO Warszawa.

Wśród Juniorów( 17-18 lat) ciechanowscy zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:

• Karolina Martynowycz – walki do 50 kg
  • Karolina Martynowycz – techniki specjalne
  • Jakub Królikowski – walki do 50 kg

• Jakub Królikowski– układy formalne stopni uczniowskich 5-1 kup

Zarówno Karolina Martynowycz jak i Jakub Królikowski wywalczyli kwalifikacje do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 11-12 maja w Kłobucku.

W nowodworskim turnieju wystartowało 180 zawodników z 10 klubów Mazowsza oraz Warmii i Mazur w tym 25 zawodników z LKS Matsogi Ciechanów.