Federacje

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF  –

Nowa Ruda Słupiec 18-20.05.2018

Podczas rozgrywanych w Nowej Rudzie Słupiec Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (zawodnicy w wieku 14-16 lat) fenomenalnie spisał się młodziutki Patryk Załęski, który debiutując  wygrał 4 walki i zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 52 kg.

Podopieczny trenera Michał Korzybskiego będąc najmłodszym zawodnikiem wśród 27 zawodników startujących w tej kategoriiw pięknym stylu przebrnął przez pierwsze dwie walki eliminacyjne pokonując kolejno Krzysztofa Półkę z KKSW Lubin oraz Krystiana Wołynia z So San Białystok. W następnym pojedynku po dramatycznej dogrywce zwyciężył z Jakubem Filozofem z WSKT Wrocław. W pojedynku półfinałowym niestety nie dał rady Maksymilianowi Sonikowi z KAT Kraków, za to w kolejnym pojedynku decydującym o brązowym medalu pokonał jednogłośnie Jakuba Duszyńskiego z Bastionu Nowy Dwór Mazowiecki.

W noworudzkich zawodach wystartowali również Karolina Królikowska, Łukasz Adamiak i Daniel Prusiński, Tymoteusz Długozima i Jakub Sarnowski.

Młodzi wojownicy z ciechanowskiego klubu Taekwon-do bardzo dzielnie poczynali sobie na matach wygrywając w sumie 8 pojedynków i zdobywając 15 punktów  w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

W zawodach  wystartowało 274 zawodników z 54 klubów.