Federacje

Puchar Polski  Taekwon-Do ITF  –

Nowa Ruda 01-03.03.2019

Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy z ciechanowskiego  klubu Taekwon-do  LKS Matsogi Ciechanów podczas turnieju inaugurującego sezon krajowy w najbardziej  prestiżowej federacji  Taekwon-do ITF. W Nowej Rudzie brązowy  medal wywalczyła w walkach do 50 kg Karolina Królikowska, a jej koledzy z drużyny Matsogi również zdobyli kilka cennych krążków.

Walcząca w dywizji czarnych pasów młodziutka Ciechanowianka(15 lat) po minimalnej porażce z reprezentantką RAT Radzyń Podlaski Świć Karoliną i pokonaniu w repasażach  pokonaniu dwóch rywalek  w decydującym o brązowym medalu pojedynku wyraźnie pokonała doświadczoną zawodniczkę Ciarkowską Martynę również z Radzynia Podlaskiego. Karolina zrobiła w ostatnim okresie ogromny postęp co było wyraźnie widać w poczynaniach na dolnośląskich matach.

Na wyróżnienie oprócz Karoliny, zasługuje również Kornel Korzybski( 19 lat), który kontynuuje dobra passę zapoczątkowaną na Łotwie, gdzie zdobył brązowy medal. Tym razem specjalizujący się w konkurencji układów formalnych zawodnik Matsogi po pokonaniu trzech rywali doszedł aż do finału Pucharu Polski Seniorów dywizji kolorowych pasów, gdzie uległ Michałowi Jano ze Sparty Głubczyce.

Dwa brązowe medale przypadły w udziale kolejnym juniorom Jakubowi Królikowskiemu ( 17 lat)oraz Patrykowi Załęskiemu( 15 lat) którzy stanęli na najniższym stopniu podium w walkach do 56 kg dywizji kolorowych pasów.

W noworudzkim Pucharze w drużynie Matsogi startowali również bez większych sukcesów Karolina Martynowycz, Daniel Prusiński, Jakub Marczak i Tymoteusz Długozima.

W tegorocznym Pucharze Polski  wystartowało ponad 282 zawodników.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Polskiego Związku Taekwon-do pod linkiem: