Federacje

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Nowy Dwór Mazowiecki - 06.04.2019

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z ciechanowskiego  klubu LKS Matsogi podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach  Młodzików w Taekwon-do ITF,  które odbyły się w dniu 6.04.2019 (sobota) w hali NOSiR w Nowym Dworze Mazowieckim.

W międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików( 11-13 lat) wystartowało 24 reprezentantów z Matsogi, wśród których najlepiej wypadł Kacper Gadomski, który zdobył złoty medal w konkurencji układów formalnych powyżej 4 kup. Bardzo dobry występ zaliczyła również Wiktoria Mroczek, która zdobyła srebrny medal w konkurencji układów formalnych 6-5 kup, a jej koleżanka klubowa Aleksandra Nałęcz zdobyła srebro w technikach specjalnych, gdzie startowało 46 zawodniczek. Na wyróżnienie zasługuje również Bartosz Bieńkowski, który zdobył srebro w konkurencji układów formalnych chłopców 6-5 kup. Świetna postawa młodych zawodników dała LKS Matsogi Ciechanów wysokie 3 miejsce w klasyfikacji  klubowej.

• Jeziorski Kamil – układy formalne 6-5 kup

W Nowym Dworze rozegrano również II eliminację do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych(14-16 lat) oraz Juniorów (17-18 lat).

Wśród juniorów młodszychnajlepiej zaprezentowała się Karolina Królikowska oraz Patryk Załęski i Dominik Pierzynowski, którzy zdobyli złote medale pokonując wszystkich rywali w swoich kategoriach wagowych.

• Królikowska Karolina – walki do 50 kg
  • Królikowska Karolina – układy formalne stopni 1kup-I dan
  • Załęski Patryk – walki do 52 kg
  • Pierzynowski Dominik – walki powyżej 70 kg

• Marczak Jakub – układy formalne stopni 1 kup- 1 dan
  • Nowak Filip – walki do 64 kg

Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 24-26 maja w Nowej Rudzie wywalczyli następujący zawodnicy: Karolina Królikowska, Patryk Załęski, Jakub Marczak, Filip Nowak, Dominik Pierzynowski.

Wśród Juniorów( 17-18 lat) brązowy medal zdobył Jakub Królikowski, który w walce o wejście do finału uległ Erwinowi Szypule z Taewo Warszawa.

Natomiast kwalifikacje  do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 10-12 maja na obiektach AWFiS w Białej Podlaskiej uzyskali: Karolina Martynowycz, Jakub Królikowski i Daniel Prusiński.

W nowodworskim turnieju wystartowało 200 zawodników z 10 klubów Mazowsza oraz Warmii i Mazur w tym 31 zawodników z LKS Matsogi Ciechanów.